Projektowanie biur i space planning

Na czym polega projektowanie biur z No Name Office i co to jest Space Planning? Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i dołączenia do strefy architekta.

Urządzają Państwo biuro i zastanawiają się od czego zacząć? Spędzili już Państwo godziny na przeglądaniu setek zdjęć aranżacji, a katalogi z meblami biurowymi znają już na pamięć? Nie traćcie więcej czasu i powierzcie to zadanie specjalistom. Projektowanie wnętrz to zajęcie wymagające ogromnej wyobraźni, zaangażowania oraz sporego doświadczenia. Proszę pamiętać, że biuro to wizytówka każdej firmy i nie ma tu miejsca na eksperymenty czy przypadkowość. Powiedzenie “jak Cię widzą tak Cię piszą” idealnie oddaje reprezentacyjny charakter tej powierzchni. Oto 4 kroki w oparciu o które tworzymy projekty idealne.

1
Konsultacje

Krok pierwszy

Przed rozpoczęciem każdego projektu przede wszystkim rozmawiamy z klientem i staramy się uzyskać od niego jak najwięcej informacji. Kluczowe jest określenie oczekiwań, ustalenie wspólnych koncepcji, oszacowanie budżetu oraz dokładne wymiarowanie i dokumentacja fotograficzna obecnej przestrzeni.

2
Koncepcja

Prace nad projektem koncepcyjnym

Na tym etapie najczęściej skupiamy się na space planningu, Opracowujemy układ ścian i ustawienie mebli w biurze. Przygotowujemy również rysunki poglądowe 2D oraz model 3D.

3
Projekt wykonawczy

Najdłuższy etap

Jest to najdłuższy, a zarazem najważniejszy proces, ponieważ w jego trakcie powstaje już właściwy projekt biura. Zaczynamy od ustalenia ścisłego budżetu i harmonogramu prac. Następnie skupiamy się na elementach wykończeniowych: podłodze, ścianach, drzwiach, roletach itp. Przechodzimy również do wyboru mebli i dodatków, a na podstawie tego tworzymy wizualizację 3D. Dodatkowo równolegle tworzymy plan techniczny, który jest niezbędny dla ekipy remontowej oraz sporządzamy kosztorys inwestycji. Kluczowym elementem na tym etapie są również konsultacje z klientem oraz akceptacja całego projektu.

4
Koordynacja projektu

Logistyka

Na tym etapie prowadzimy tak zwaną koordynację projektu, czyli planujemy operacje logistyczne i montażowe zgodnie z postępem prac budowlanych. W razie potrzeby na tym etapie również wprowadzamy zmiany do projektu. Tworząc nasze projekty współpracujemy z kilkunastoma najlepszymi firmami z branży projektowania wnętrz, dzięki czemu potrafimy sprostać nawet najtrudniejszych zadaniom. Chętnie odpowiemy na każde Państwa pytanie dotyczące tematu projektowania biur. Zachęcamy do kontaktu z nami.

Space planning

Czym jest space planning? To nic innego jak proces indywidualnego planowania przestrzeni biurowych. Polega on na najefektywniejszym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni biurowej. Nie polega on tylko na rozmieszczaniu mebli w taki sposób, żeby zmieściło się ich jak najwięcej i “dało się przejść”. Space planning to sposób aranżowania przestrzeni biurowej “szytej na miarę” indywidualnego klienta. Każda firma żyje innym tempem i potrzebuje odmiennego systemu. W ciągu ostatnich kilkunastu lat podejście do wyglądu i funkcjonalności biura znacznie się zmieniło. Jesteśmy świadomi tego jak dynamicznie zmienia się rynek oraz potrzeby naszych klientów i ich pracowników. Dlatego planując przestrzeń każdego biura bierzemy pod uwagę takie aspekty jak:

– tryb pracy pracowników biura,
– zakres działalności danego przedsiębiorstwa,
– charakter organizacji,
– ergonomiczność,
– akustykę,
– oświetlenie,
– walory estetyczne oraz wizualne,
– praktyczności.

Dobrze zaprojektowane biuro może być kluczem do sukcesu Państwa firmy. Udowodniono, że pracownicy zadowoleni ze swojego otoczenia, znacznie chętniej pracują i są bardziej efektywni. Dodatkowo funkcjonalnie zaprojektowana przestrzeń, potrafi w znaczący sposób ułatwić sam proces zarządzania.

Strefa architekta

Setki zadowolonych klientów bogate portfolio to nie jedyne nasze zalety. Od lat tworzymy innowacyjne projekty aranżacji biur, z których jesteśmy dumni. Na co dzień współpracujemy z wieloma świetnymi projektantami wnętrz, dzięki którym jesteśmy pewni, że oferujemy klientom usługi najwyższej jakości. Dołącz do naszego zespołu i realizuj aranżacje swoich marzeń dla klientów, o współpracy z którymi nawet nie śniłeś.

Zarejestruj się w strefie architekta

NO NAME OFFICE !

Otrzymasz od nas wsparcie przy realizacji projektu.


    Quote Cart