Projektowanie Biur i Space planning

Dowiedz się na czym polega projektowanie biur z NoNameOffie i Space Planning krok po kroku. Poznaj naszą ofertę i dołącz do strefy architekta.

Projektowanie biur

Urządzasz biuro i zastanawiasz się od czego zacząć? Spędziłeś już godziny na przeglądaniu setek zdjęć aranżacji, a katalogi z meblami biurowymi znasz już na pamięć? Nie trać więcej czasu i powierz to zadanie specjalistom. Projektowanie wnętrz to zajęcie wymagające ogromnej wyobraźni, zaangażowania oraz sporego doświadczenia. Pamiętaj, że biuro to wizytówka każdej firmy i nie ma tu miejsca na eksperymenty czy przypadkowość. Powiedzenie “jak Cię widzą tak Cię piszą” idealnie oddaje reprezentacyjny charakter tej powierzchni. Oto 4 kroki w oparciu o które tworzymy projekty idealne.

Krok pierwszy - konsultacje

Przed rozpoczęciem każdego projektu przede wszystkim rozmawiamy z klientem i staramy się uzyskać od niego jak najwięcej informacji. Kluczowe jest określenie oczekiwań, ustalenie wspólnych koncepcji, oszacowanie budżetu oraz dokładne zmierzenie i dokumentacja fotograficzna obecnej przestrzeni.

Krok drugi - prace nad projektem koncepcyjnym

Na tym etapie najczęściej skupiamy się na space planningu, Opracowujemy układ ścian i ustawienie mebli w biurze. Przygotowujemy również rysunki poglądowe (2D) oraz model 3D.

Krok trzeci - projekt wykonawczy

Jest to najdłuższy, a zarazem najważniejszy proces, ponieważ w jego trakcie powstaje już właściwy projekt biura. Zaczynamy od ustalenia ścisłego budżetu i harmonogramu prac. Następnie skupiamy się na elementach wykończeniowych: podłodze, ścianach, drzwiach, roletach itp. Przechodzimy również do wyboru mebli i dodatków, a na podstawie tego tworzymy wizualizację 3D. Dodatkowo równolegle tworzymy plan techniczny, który jest niezbędny dla ekipy remontowej oraz sporządzamy listę zakupów. Kluczowym elementem na tym etapie są również konsultacje z klientem oraz akceptacja całego projektu.

Krok czwarty, czyli ostatni

Na tym etapie prowadzimy tak zwany nadzór autorski, czyli sprawdzamy zgodność realizacji projektu z dokumentacją. W razie potrzeby na tym etapie również wprowadzamy zmiany do projektu. Tworząc nasze projekty współpracujemy z kilkunastoma najlepszymi firmami z branży projektowania wnętrz, dzięki czemu potrafimy sprostać nawet najtrudniejszych zadaniom. Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie dotyczące tematu projektowania biur. Skontaktuj się z nami...

Space planning

Czym jest space planning? To nic innego jak proces indywidualnego planowania przestrzeni biurowych. Polega on na najefektywniejszym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni biurowej. Nie polega on tylko na rozmieszczaniu mebli w taki sposób, żeby zmieściło się ich jak najwięcej i “dało się przejść”. Space planning to coś więcej, jest to sposób aranżowania przestrzeni biurowy, “szyty na miarę” indywidualnego klienta. Każda firma żyje innym tempem i potrzebuje odmiennego systemu. W ciągu ostatnich kilkunastu lat podejście do wyglądu i funkcjonalności biura znacznie się zmieniło. Jesteśmy świadomi tego jak dynamicznie zmienia się rynek oraz potrzeby naszych klientów i ich pracowników. Dlatego planując przestrzeń każdego biura bierzemy pod uwagę takie aspekty jak:

- tryb pracy pracowników biura,
- zakres działalności danego przedsiębiorstwa,
- charakter organizacji,
- ergonomiczność,
- akustykę,
- oświetlenie,
- walory estetyczne oraz wizualne,
- oraz praktyczności.

Dobrze zaprojektowane biuro może być kluczem do sukcesu Twojej firmy. Udowodniono, że pracownicy zadowoleni ze swojego otoczenia, znacznie chętniej pracują i są bardziej efektywni. Dodatkowo funkcjonalnie zaprojektowana przestrzeń, potrafi w znaczący sposób ułatwić sam proces zarządzania.

Strefa architekta

Setki zadowolonych klientów bogate portfolio to nie jedyne nasze zalety. Od lat tworzymy innowacyjne projekty aranżacji biur, z których jesteśmy dumni. Na codzień współpracujemy z wieloma świetnymi projektantami wnętrz, dzięki którym jesteśmy pewni, że oferujemy klientom usługi najwyższej jakości. Dołącz do naszego zespołu i realizuj aranżacje swoich marzeń dla klientów, o współpracy z którymi nawet nie śniłeś.

Zarejestruj się w strefie architekta No Name Office!@

Po wypełnieniu formularza otrzymają Państwo dostęp do serwera z plikami CAD i innymi materiałami wspomagającymi projektowanie.